Er hangt al een tijd iets bijzonders in de lucht bij onze modelvliegclub.
Leden die voorheen “aan de kabel” vlogen en nu al langer solo vliegen, komen wat vaker een rondje extra vliegen, net wat kritischer naar hun eigen landing kijken. Ze bereiden zich voor op iets dat net dat beetje meer is dan een gezellige middag hobbyen:
ze werken toe naar hun KNVvL-brevet.

Het brevet is geen papiertje voor de vorm. Het is een veiligheidsbrevet, en dat voel je ook zo op het veld: iedereen die het haalt, heeft laten zien dat hij of zij een model écht onder controle heeft. Opstijgen, figuren vliegen, precies landen, maar ook: weten wat je doet als het misgaat, begrijpen hoe je veiligheid deelt met andere vliegers, en verantwoord omgaan met je toestel en je omgeving. Het is de erkenning dat je niet alleen kúnt vliegen, maar dat je het veilig kúnt doen, voor jezelf en voor iedereen om je heen.
En daar oefen je voor. Tot die ene onhandige landing een vloeiende beweging wordt, en die spannende noodprocedure een automatisme.
Op 22 augustus organiseert onze club een echte brevetdag.
Een dag speciaal ingericht om leden de kans te geven hun vliegbrevet te halen, in vertrouwde omgeving, tussen clubgenoten die precies weten hoe spannend zo’n moment kan zijn want dat hebben ze zelf ooit ook meegemaakt.
Heb je geoefend, voel je je er klaar voor, of twijfel je nog een beetje? Kom vooral kijken en meedoen.
Er is ruimte om te proberen, ruimte om te leren, en een hele club die achter je staat.
Of je nu voor het eerst meedoet of je tweede poging waagt: iedereen die zich meldt, is van harte welkom.
Zet 22 augustus in je agenda. Poets je model op, check je zender nog eens goed en laat zien wat je in huis hebt. 🛩️

