Eindhoven, 16 november 2025
Vandaag waren we te gast bij Vliegclub EACM, de 1:1 motorvlieg club Eindhoven.
Iedereen die zich voor dit bezoek hadden ingeschreven moesten al enige tijd van de te voren aanmelden, het is immers een militair vliegveld. Diegene die mee gingen hadden zich netjes aangemeld.
We hadden in de ochtend afgesproken bij het Flight Forum. Iedereen was netjes op tijd.
Daar aangekomen moesten we ons aanmelden bij de toegangscontrole, na allerlei checks kregen we een bezoekerspas en mochten we, via de slagboom, de vliegbasis Eindhoven betreden.
Na een korte mooie rit, langs vele klassieke vliegtuigen, kwamen we aan bij het clubgebouw van vleigclub EACM.
Een mooi clubgebouw met alle faciliteiten met daarnaast de hangar met alle lesvliegtuigen.
Lex heeft ons een rondleiding en veel informatie gegeven over de club en hoe alles werkt in het vliegbedrijf.
Na een eerste bakje koffie en een bezoek aan de ops-room zijn we door gegaan met een bezoek aan de hangar.
Daar hebben we een rondleiding gehad langs alle leskisten met de nodige informatie van alle kisten.
Natuurlijk wilde enkele wel plaatsnemen als piloot.
Het bezoek aan de club was er ook voor bedoeld om rondvluchten te maken. Helaas lieten de weersomstandigheden dit niet toe. De wolkenbasis lag onder de 1000voet. We hebben dus nog even genoten van het uitzicht op de verkeersvliegtuigen die voor de deur landen en opstegen. Voor we vertrokken hebben we nog iets gegeten en gedronken in het clubhuis.
Een leuke gezellige dag bij EACM in Eindhoven.
Dank aan Lex voor de organisatie. De volgende keer met mooi weer!
Foto’s zijn te vinden op de fotopagina.

